Aile Yemeği: Bir Grup Sergisi / Family Dinner: A Group Exhibition
Aile Yemeği: Bir Grup Sergisi / Family Dinner: A Group Exhibition
23.05 - 30. 06. 2017

Aile Yemeği: Bir Grup Sergisi
23.05 – 30.06.2017

Galeri Nev İstanbul, sezonun son sergisi olarak hazırladığı grup seçkisini sunmaktan mutluluk duyar. 23 Mayıs – 30 Haziran 2017 tarihleri arasında gerçekleşecek olan “Aile Yemeği: Bir Grup Sergisi”, Murat Morova, Bilge Friedlaender, Nermin Er, Nejad Devrim, Melek Mazıcı, Gökçen Dilek Acay, Tayfun Erdoğmuş, Mike Berg ve Ahmet Doğu İpek’in işlerini bir araya getiriyor.

Bir arada sergilenecek çağdaş ve modern eserlerin ortak noktası, ana malzemelerinin kağıt olması. Tıpkı bir yemek masası etrafında, benzerlikleri ve farklılıklarına rağmen toplanmış büyük bir aile edasıyla hazırlanan sergi, eserlerin ve farklı nesilden sanatçıların birbirleriyle diyalog kurmalarına olanak sunuyor. İzleyici, zamansız sergi mekanında kendi bakış açısı ve öznel yorumlamaları ile başbaşa kalabileceği bir ortama davet ediliyor.

*

Family Dinner: A Group Exhibition
23.05 – 30.06.2017

Galeri Nev İstanbul is excited to present “Family Dinner: A Group Exhibition” as the last show of the season. On view between May 23th and June 30th, 2017, the show brings together works by Murat Morova, Bilge Firedlaender, Nermin Er, Nejad Devrim, Melek Mazıcı,Gökçen Dilek Acay, Tayfun Erdoğmuş, Mike Berg and Ahmet Doğu İpek.

The common aspect of these contemporary and modern works that will be shown together is their use of paper as medium. The show is organized similar to a dinner table around which a big family is held together despite individual differences. The presentation of works by seven artists aim to enable different generations of artists to communicate with each other. The viewers are invited into the timeless space of the gallery where they are left to contemplate and interpret the works through their own perspective.