Kirpi
Kirpi
20.01.2012 - 25.02.2012

Elvan Alpay “Kirpi” sergisi Galeri Nev İstanbul’da

Elvan Alpay’ın “Kirpi” adını verdiği, son çalışmalarından oluşan sergi 20 Ocak’ta İstanbul Galeri Nev’de açılıyor.

Sanatçı kendi dilinden uzaklaşmadan, kendi dünyası içinde yaptığı duvar heykelleri ve resimlerle karşımıza çıkıyor bu kez. Eserlerinin barındırdığı tuhaf, organik, mantarımsı formlarının varoluşsal durumlara yaptığı göndermelere dair Elvan Alpay şunları söylüyor: “Dünya üzerinde tüm canlılar, sadece doğum ve ölüm anlarında salgılanan bir enzim ile aktive olan ‘iletişim’ molekülüne sahip. Bizler, yaşam sürecimizde de, bir çekirge veya bir çiçek tomurcuğu ile her an iletişimde olduğumuz bilinciyle, ‘doğa’ya , ‘yaşam’a bakışımızı tamamen değiştirmeliyiz. Dünyada bundan büyük ‘aciliyet’ içeren hiçbir konu olmadığı bu kadar aşikarken, bu kadar umarsız kalınan başka bir konu olmayışına da tanıklık ediyoruz.”

1990’da ilk kişisel segisini açan Alpay, Paris, Köln, Londra, Düsseldorf, New York gibi merkezlerde sergilere katıldı. 1997’den beri düzenli olarak Galeri Nev’de sergi açan sanatçının yurtiçinde çeşitli koleksiyonlarda ve Paris Fondation Cartier koleksiyonunda işleri bulunuyor.
Elvan Alpay’ın “Kirpi” sergisi 20 Ocak – 25 Şubat 2012 tarihleri arasında İstanbul Galeri Nev’de izlenebilir. İstanbul Galeri Nev Pazar-Pazartesi hariç her gün 11:00-18:30 arası açıktır.


PRESS RELEASE