Kişisel sergi: Selçuk Demirel
Kişisel sergi: Selçuk Demirel
13.12.2002 - 04.01.2003
İstanbul Galeri Nev “Ruh Halleri Üzerine” düzenlenen sergi sezonuna 13 Aralık’da açılacak olan Selçuk Demirel kişisel sergisi ile devam ediyor. Çalışmalarını uzun yıllardan beri Paris’de sürdüren Selçuk Demirel’in çizgileri, 1979 yılından beri düzenli olarak Le Monde Diplomatique ve Le Monde gazeteleri ile Le Nouvel Observateur dergisinde yer alıyor. Desenleri Fransa dışında birçok Avrupa ülkesinde ve ABD’de de (The Washington Post, The Chicago Tribune, The Boston Globe, Newsweek, Fortune, Forbes) yayımlanan sanatçı, kitaptan dergi kapağına, desen albümünden çocuk kitabına, kartpostaldan afişe çeşitlilik gösteren bir üretim sergiliyor.
Cem Mumcu, Selçuk Demirel’in Galeri Nev’de sergilenen eserlerinden yola çıkarak kaleme aldığı yazısında şöyle diyor: “Keskin uçlarıyla yarıp göğsümü yıldızları dolduruyorum oraya. Bir yanlışlık olmasın diye hala bana ait olduğunu bildiğim sol elimle yapıyorum bunu. Sonra mışıl mışıl uyuyan yıldızlar görüyorum yeni düşte. Bu düşün benim olduğunu ümit ediyorum. Üstünde tren resmi olan kocaman bir çalar saatle onları uyandırmaya çalışıyorum. İçimde bir his, yıldızlar uyanırsa kendime de uyanacağımı söylüyor çünkü…”.
Selçuk Demirel’in son dönemine ait desenleri İstanbul Galeri Nev ile aynı tarihlerde Ankara Galeri Nev’de de izlenebilecek. İstanbul Galeri Nev’deki sergi 4 Ocak tarihine kadar sürecek.